baner-logo-CHOK-GOK-Impart-ESK2016

Mikołajki w Gminie Chocianów

Mikołajkowe spotkania w Gminie Chocianów ruszają 3 grudnia. Na dzieci czeka spektakl teatralny, słodki upominek oraz wspólne kolędowanie.

Chocianowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci już 3 grudnia na mikołajkowy spektakl teatralny, w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry. Na dzieci czeka spektakl „Jak Mikołaj urwał się z choinki”, czyli opowieść o dwóch elfach, pomocnikach Świętego Mikołaja, które muszą wykonać misję specjalną – sprowadzić z powrotem Mikołaja, który spadł na Ziemię i wszystko zapomniał. Po spektaklu organizatorzy przewidzieli wspólne kolędowanie oraz słodkie upominki dla najmłodszych mieszkańców. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15 w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Organizatorem spotkania jest ChOK oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Chocianowie.
Do 1 grudnia wszystkie dzieci mogą składać prace plastyczne, w konkursie na „Najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową”. Konkurs rozstrzygnie się w pięciu kategoriach: dzieci w wieku 3-4 lata, dzieci w wieku 5-6 lat, uczniowie szkół podstawowych klas 1-3, uczniowie szkół podstawowych klas 5-6 oraz uczniowie gimnazjum. Uczestnicy konkursy mają za zadanie przygotować własnoręcznie kartkę świąteczną w formacie A5 po złożeniu. Komisja konkursowa oceniać będzie samodzielność wykonana, oryginalność, pomysłowość, estetykę a także stopień nawiązania do tradycji. Prace konkursowe należy składać w Chocianowskim Ośrodku Kultury do 1 grudnia. Należy je zapakować w koperty z napisem „Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową” oraz dołączyć swoje dane: imię, nazwisko, nazwę szkoły oraz swój wiek. Wyniki ogłoszone zostaną 6 grudnia na stronie internetowej organizatora.
Mikołajkowe spotkania przewidziane są także w świetlicach wiejskich. 10 grudnia w Wiejskim Ośrodku Kultury odbędą się bezpłatne, mikołajkowe warsztaty, a dzień później w Parchowie odbędzie się IV kiermasz świąteczny. Na 16 grudnia zaś przewidziane są w Parchowie warsztaty stroików świątecznych. Wciąż także trwają zapisy do chocianowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapisy prowadzi ChOK  i swoją kandydaturę do udziału w wolontariacie może zgłaszać w każdej chwili.
Szczegóły dotyczące gminnych wydarzeń dostępne są na stronie Chocianowskiego Ośrodka Kultury: www.chok.pl

Źródło: chocianow.pl