zatrzymany

Mieszkaniec gminy Chocianów zatrzymany za rozbój

W zeszły piątek do Komisariatu Policji w Chocianowie zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że przed chwilą na jednej z chocianowskich ulic została zaatakowana przez znanego jej mężczyznę, który zabrał należące do niej rzeczy. Funkcjonariusze po pościgu zatrzymali mężczyznę, którego dokładnie opisała zgłaszająca. Sprawca miał przy sobie telefon oraz klucz od mieszkania, które chwilę wcześniej ukradł zgłaszającej.
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chocianowie podczas popołudniowej służby patrolowej zostali zaalarmowaniu przez potrzebującą pomocy kobietę. Zgłaszająca przekazała, że chwilę wcześniej jej znajomy, dusząc ją, zażądał od niej kluczy od mieszkania, a następnie uderzył w twarz i zabrał zarówno wspomniany klucz jak i jej telefon komórkowy.

Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Na jednej z chocianowskich ulic funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który pasował do rysopisu przekazanego przez zgłaszającą. Sprawca na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Próbował ukryć się w pobliskiej klatce schodowej jednak bezskutecznie, ponieważ po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Sprawcą rozboju okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Chocianów. Gdy trafił do policyjnego aresztu był nietrzeźwy.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty i zwrócili już napadniętej kobiecie.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu rozboju zatrzymanemu mężczyźnie. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Polkowicka