ksiazki

Mieszkańcy Chocianowa chętnie czytają

Tylko przez I półrocze 2016 roku, w bibliotekach Gminy Chocianów, zarejestrowało się 858 czytelników. Najaktywniejszy czytelnik w tym czasie wypożyczył  w sumie 108 książek. 

Z usług bibliotecznych na terenie Gminy Chocianów można skorzystać w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Chocianowie, w filii dla dzieci w Chocianowie oraz w Parchowie, Trzebnicach i Szklarach Dolnych. Spośród ponad 27 tysięcy  zebranych woluminów, w I półroczu 2016 roku mieszkańcy wypożyczyli w sumie  7247 książek, a na miejscu skorzystali z 508 materiałów bibliotecznych, tj. czasopisma, kroniki, czy też encyklopedie.

-Czytelnicy preferują książki w formie tradycyjnej, papierowej. Audiobooki cieszą się zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem. Największą popularnością wśród dorosłych czytelników cieszy się twórczość polskich autorek, w szczególności Katarzyny Michalak, czy też Marii Ulatowskiej. Nie słabnie także zainteresowanie „historii arabskich” oraz literatury sensacyjnej- przyznaje Jolanta Floryn z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Chocianowie. -Dzieci natomiast najchętniej sięgają po „Króla Adela”,  „Tupcia Chrupcia”, czy też „Egipcjanina”.- dodaje.

We wszystkich placówkach bibliotecznych na terenie gminy skorzystać można z Dokumentów Życia Społecznego. –To ogłoszenia, wycinki prasowe, foldery, obwieszczenia i wszystko to, co ważne dla naszej lokalnej społeczności, które gromadzone są od lat w bibliotece. Zbiór może być bardzo pomocny np. przy pisaniu prac dyplomowych- mówi Jolanta Floryn.

W ofercie bibliotek pozostaje również bezpłatny Internet, z którego korzystać mogą wszyscy mieszkańcy Gminy Chocianów. Przez pół roku skorzystało z niego 547 użytkowników. Ponadto biblioteka organizuje spotkania autorskie z pisarzami, organizuje konkursy czytelnicze oraz wydarzenia kulturalne.

Źródło: chocianow.pl