trylogia

ŁOWCY NIEWOLNIKÓW. TRYLOGIA PIASTOWSKA

W ostatnich tygodniach na rynku księgarskim ukazała się książka nauczyciela historii Zespołu Szkół w Polkowicach Grzegorza Kochmana ,,Łowcy niewolników. Trylogia Piastowska”.

„Krew, śmierć, łzy i mordercza pogoń zdeterminowanego w rozpaczy człowieka”

Jest to powieść historyczna, której wielowątkowa akcja, toczy się w piastowskiej Polsce latem 1017r., w mrocznym i ponurym świecie Wikingów oraz słowiańskich wojów. Jej bohaterem jest prosty chłop o imieniu Jasza, który wiedzie szczęśliwe życie u boku pięknej żony i dzieci aż do dnia, w którym jego osadę nawiedzą łowcy niewolników… Bogowie w swoim kaprysie oszczędzą życie mojego bohatera, jak się okaże jedynie po to, aby zmusić go robienia tego, czego jeszcze dotąd nigdy nie robił i do dokonywania wyborów, jakich jeszcze nigdy wcześniej nie musiał dokonywać…

W świat pogańskich kultur oraz do eskapady wiodącej poprzez bezdroża i posępne puszcze wczesnopiastowskiej słowiańszczyzny – zachęca Grzegorz Kochman autor tej niesamowitej powieści.

Tym bardziej polecamy, że całość jest świetnie napisana, udokumentowana i zgodna z prawdą historyczną- co nie dziwi, przecież autor to znawca kultur słowiańskich i wczesnego średniowiecza- nasz nauczyciel historii w Zespole Szkół w Polkowicach.

 

Źródło: Powiat Polkowicki