tance

Łemkowie przywitali lato w Trzmielowie

Były występy artystyczne i wokalne popisy. Nie zabrakło także gier i zabaw dla najmłodszych oraz wspólnego łemkowskiego biesiadowania. Tak powitaliśmy lato w Trzmielowie.

Na trzmielowskiej scenie wystąpiła grupa przedszkolna nauczania języka łemkowskiego Publicznego Przedszkola Nr 1 w Przemkowie, Zespół Folklorystyczny Łastiwczata z Przemkowa, Zespół Roztoka, 7Krpoka z Trzmielowa oraz Fajna Ferajna z Wiechlic. Nie zabrakło również wspólnego biesiadowania przy łemkowskich specjałach oraz sportowych rywalizacji na  boisku. –Każdy odnajdzie tutaj coś dla siebie. Łemkowie mają muzykę we krwi, więc jedno jest pewne- dobrej zabawy tutaj nie zabraknie!- zachwalała Katarzyna Czerep, opiekunka Łemkowskiego Zespołu Folklorystycznego Roztoka.
Artystyczny popis na scenie dali również najmłodsi goście z Lubina i okolic, prezentując swoje wokalne zdolności w repertuarze łemkowskich pieśni.
Organizatorem, corocznego już spotkania z kulturą łemkowską, była Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Lubinie, Sołectwo Trzmielów przy współpracy z Miastem i Gminą Chocianów.
Źródło: chociaow.pl