OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konkurs Religijny

„Pieśń o Bogu ukrytym”

Za nami już przesłuchania XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Przemkowie pod patronatem Starosty Polkowickiego.

Jan Paweł II w trakcie swojego pontyfikatu wielokrotnie podkreślał niesamowitą wartość młodych ludzi, potęgę ich pasji i młodzieńczego żywiołu. Odpowiedzialność stworzenia trwałych i prawdziwych fundamentów przyszłości powierzył właśnie młodym, których ukochał szczególnie. Dlatego też Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej miał uzmysłowić młodym mieszkańcom powiatu wagę tego zadania, potrzebę ich żywego i odpowiedzialnego zaangażowania w procesie kształtowania świata.  „Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu wszystko jest na swoim miejscu” takimi słowami przywitali 51 uczestników organizatorzy. Konkurs stworzył szansę poszerzenia wiedzy uczniów uczęszczających na naukę religii poprzez zachęcenie do czytania lektury pisma św. Głównym celem było również zainspirowanie uczniów do pogłębienia własnej wiary i pobudzenia wrażliwości poetyckiej oraz włączenie się w realizację dorocznego programu duszpasterskiego.

Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu polkowickiego, który, jak co roku ufundował laureatom nagrody.

Uczniowie doskonale poradzili sobie z doborem tekstów i ich interpretacją, co wpłynęło na wysoki poziom recytacji, o czym zapewniała Rada Artystyczna oceniająca prezentacje.

 

W pierwszej kategorii wiekowej zwyciężył Michał Dźwigaj ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie, drugie miejsce uzyskał Fabian Więckowski, a trzecie zdobył Dawid Halaś.  W drugiej kategorii wiekowej szkół podstawowych zwyciężył Michał Kałużka ze Szkoły Podstawowej w Radwanicach, druga na okazała się Julia Macioszczyk, na podium stanął również Jakub Bęben.  W grupie szkół gimnazjalnych zwyciężyła Adrianna Kraus z Gimnazjum w Radwanicach, kolejne miejsca zajęli Gabriela Sawicka i Kornela Kopacka.