IMG_0498

Kompleks sportowy na ukończeniu

Dobiega końca kolejna inwestycja powiatu polkowickiego –budowa nowoczesnego kompleksu sportowego. Prace budowlane i montażowe są kończone i z pewnością obiekt lekkoatletyczny będzie gotowy wraz z początkiem roku szkolnego.
Ze względu na warunki terenowe  boisko sportowe  ma wymiary 22 x 24 m o nawierzchni syntetycznej- informuje Marek Tramś i dodaje: Na początku inwestycji musieliśmy wykonać wiele prac kanalizacyjno-drenarskich  odwodnienia liniowego i przyłączenia kanalizacji deszczowej do istniejącej. Dodatkowo wymieniliśmy istniejącą przepompownię  na pompownię o zwiększonej wydajności-podkreśla starosta.
W skład boiska wielofunkcyjnego wchodzą: boisko do piłki ręcznej, kort tenisowy oraz  boiska do badmintona  i siatkówki. Dodatkowo wybudowane są: bieżnie sprinterskie, skocznie w dal i w trójskok, rzutnia do pchnięcia kulą. Zamontowano  już piłkochwyty, jeszcze na zamontowanie czekają  trybuny i urządzenia sportowe.
Rozmieszczenie poszczególnych zespołów funkcjonalnych zostało podyktowane chęcią stworzenia kompleksu ściśle zintegrowanego z budynkiem Zespołu Szkół, a równocześnie łatwo dostępnego dla osób z zewnątrz.  Oficjalne otwarcie obiekt lekkoatletycznego planowane jest na Dzień Olimpijczyka we wrześniu.
 IMG_0495  IMG_0498
Źródło: Powiat Polkowicki