PWK

Kolejne inwstycje PWK

Blisko 700 mieszkańców Trzebnic, Chocianowca, Żabic i Ogrodzisk będzie miało smaczniejszą wodę. Z poprawy jakości dostarczanej wody cieszyć się będą w przyszłości także mieszkańcy Michałowa, Rakowa i Chocianowca- Zagórze. 
Wszystko dzięki uruchomieniu i włączeniu do eksploatacji zestawu 5-pompowego na hydroforni Trzebnice- Marynów. –Już pod koniec września planujemy uruchomić 5-pompowy zestaw na hydroforni, dzięki czemu dostarczana woda będzie miała o wiele lepsze parametry. Na razie dotyczy to Trzebnic, Chocianowca, Żabic i Ogrodzisk, a w niedalekiej przyszłości Michałowa, Rakowa i Chocianowca- Zagórze- mówi Paweł Najdek, prezes PWK w Chocianowie. -Stawiamy na innowacyjność i energooszczędność, przez co zamierzamy dodatkowo zastosować falowniki sterując pompami, co pozwoli nam znacznie ograniczyć pobór energii elektrycznej- mówi. Prace nad inwestycją ruszyły na początku roku 2016. -Aby wstawić i uruchomić zestaw trzeba było wykonać szereg prac przygotowawczych, takich jak wykonanie zbrojonego podestu, wykonanie nowej instalacji tłocznej oraz inne prace budowlane – dodaje Prezes Zarządu Paweł Najdek. Inwestycja szacowana jest na  około 100 tysięcy zł.

Przypomnijmy również, że Spółka równolegle realizuje inne inwestycje. Ostatnia dotyczy rozbudowy sieci wodociągowej we wsi Pogorzeliska. Wydatki, na koniec sierpnia 2016 roku, związane z poprawą jakości świadczonych usług w zakresie tej inwestycji wyniosły ponad 600 tysięcy złotych.

Źródło: chocianow.pl