Digital Camera P42001

Ekologia- to się opłaca!

Sukcesem dla chocianowskiej młodzieży, zakończyła  się XVII edycja Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej,  do której przystąpiło 148 szkół z całej Polski.  Pierwsze miejsce czyli czterodniowy pobyt w Zakopanem zdobył nasz Zespół Szkół w Chocianowie- gratulujemy!

 

Realizowana w szkołach akcja „Komputery za tonery”, która ma za zadanie pokazać uczniom, że ekologia się opłaca. Uczniowie zbierają puste kartridże, a w zamian dostają pieniądze na zakup komputerów, drukarek i pomocy dydaktycznych. Organizatorem programu jest Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe „Technika” z Gliwic.

 

Aby wziąć w niej udział należy zarejestrować się na stronie www.kzt.oswiata.org.pl. Po wypełnieniu formularza szkoła otrzymuje pojemnik do składowania kartridży przyniesionych przez uczniów. Zebrane w ten sposób puste tusze i tonery zostają wycenione zgodnie ze specjalnym taryfikatorem, a pieniądze przekazane szkołom. Szkoła nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów – organizatorzy odbierają zapełnione pojemniki na swój koszt, a zawartość oddają do recyklingu lub utylizacji.  Akcja” Komputery za tonery” jest organizowana cyklicznie od 2002 roku. Do tej pory wzięły w niej udział 683 szkoły, które „zarobiły” na ekologii prawie 520 tysięcy złotych. Szacuje się, że w Polsce z 4 milionów kupionych w ciągu roku katrtridży do recyklingu trafia jedynie 10 procent. W konsekwencji, każdego roku na wysypiskach składowanych jest ponad 3, 5 miliona niebezpiecznych odpadów.

Digital Camera P42001

Digital Camera P42001

Digital Camera P42001
Źródło: Powiat Polkowicki