duze_kran

Dojna woda pieniędzy doda

Prezes PWK w Chocianowie Paweł Najdek w obecnej kadencji już drugi raz „nieznacznie” sięga do kieszeni mieszkańców planując podwyżkę cen wody i ścieków. Uzasadnienie jak zwykle to samo – potrzebne są środki na inwestycje, których później nie widać. Kto chce zobaczyć jak wyglądają prawdziwe inwestycje wodno-kanalizacyjne, odsyłam do gminy Ścinawa. Na co zatem nasze pieniądze idą? Sądzę, że lepszym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie uposażenia Pana Prezesa od ciągłego sięgania do naszych kieszeni.

Sprawa ustalenia nowych cen nie została jeszcze przesądzona. Decyzja o podwyżce zostanie podjęta na najbliższej Sesji Rady Miejskiej w Chocianowie, która odbędzie się 26.01.2017 r. godz. 15.45 Sala Konferencyjna nr 16. Dlatego zapraszam mieszkańców do jak najliczniejszego przybycia aby zaprotestować przeciwko podwyżce oraz przyjrzeć się, jak zagłosują nasi radni – w interesie mieszkańców czy przeciw nim.

Kolejnym problemem związanym z rachunkami za wodę jest dopisywanie kubików, których nie zużyliśmy. Proceder ten trwa. Niektórzy radni przez kilka kadencji pełnienia swej funkcji tego nie widzą, burmistrzowie też. Nie wiedzą o tym czy nie chcą wiedzieć? A mowa o prawdziwie dużych pieniądzach. Najwyższy czas się tym zająć. Będziemy bacznie przyglądać się jakie działania podejmą nasi reprezentanci w trosce o nasze interesy.