policja chocianów

Chocianowscy policjanci wyróżnieni

Były odznaczenia i awanse. W trakcie 97 Rocznicy Powołania Polskiej Policji Państwowej, chocianowscy policjanci zostali oficjalnie wyróżnieni za wzorową służbę.

Świętowali wszyscy policjanci w powiecie. W sumie 119 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach usłyszało podziękowania za trud włożony w utrzymanie bezpieczeństwa. Były nagrody, odznaczenia i awanse. Wśród wyróżnionych znaleźli się również chocianowscy policjanci.

Mianowany przedterminowo na wyższy stopień, z rozkazu personalnego Komendanta Wojewódzkiego inspektora Arkadiusza Golanowskiego, za wyróżniającą i wzorową służbę, został Komendant Komisariatu Policji w Chocianowie, komisarz Tomasz Jagielski. Na stopień aspiranta awansował Łukasz Leśniak, na stopień młodszego aspiranta Drogosz Andrzejewski, natomiast sierżantem mianowany został Wojciech Elebin. Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach insp. Witold Trzmielewski wyróżnił pracę sierż. sztab. Łukasza Baranowskiego , komisarz Tomasza Jagielskiego oraz asp. Łukasza Leśniaka. Oficjalnie, przez Starostę Powiatu, wyróżniono także komisarz Edytę Schab.

Przypomnijmy, że wykrywalność przestępstw, na terenie gminy Chocianów, wynosi ponad 70%. Tylko w 2015 roku, chocianowscy policjanci interweniowali w sumie 1366 razy, z czego na gorącym uczynku zatrzymali aż 74 sprawców. To o ponad 25% więcej zatrzymań niż w 2014 roku. Spadła również liczba przestępstw ogólnych- odnotowano aż o 52 zdarzenia mniej niż w 2014 roku. Łącznie w 2015 roku popełniono 82 przestępstwa, podczas gdy w całym powiecie polkowickim 604. Ponadto Zespół Dochodzeniowo- Śledczy zakończył 206 postępowań przygotowawczych, w wyniku których wykryto 262 przestępstwa o charakterze kryminalnym, co daje wykrywalność na poziomie 83%.

– Wszystkim Policjantom pragnę podziękować za trud włożony w utrzymanie bezpieczeństwa w naszej gminie, powiecie i kraju. To szczególnie w tym dniu, chcemy wyrazić słowa ogromnego uznania i szacunku za codzienną służbę i życzyć bezpiecznej pracy, zdrowia i pomyślności- Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Franciszek Skibicki.

 policja
Źródło: chocianow.pl