parking

Chocianów stawia na rozwój infrastruktury

Kolejne miejsca postojowe powstaną wzdłuż ul. Wesołej w Chocianowie. Zmodernizowany zostanie także chodnik. Realizowany jest obecnie I etap inwestycji, która docelowo zakłada modernizację infrastruktury wzdłuż całej ulicy Wesołej.

Jak na razie realizowany jest I etap inwestycji, który zakłada powstanie ponad 50, nowych miejsc parkingowych oraz modernizację chodnika na odcinku 250m od ul. Trzebnickiej, do końca szkolnego ogrodzenia przy ul. Wesołej. Docelowo jednak inwestycja zostanie zrealizowana wzdłuż całej ul. Wesołej.

-To jedno z większych osiedli w mieście i cieszymy się z tej inwestycji. Ruch tutaj jest duży. Rodzice odwożą dzieci do szkoły, inni przyjeżdżają na zakupy. Przez cały dzień jest tutaj ruch. Nowe miejsca parkingowe się przydadzą, a i estetyka miasta się poprawi- mówi pani Ania, mieszkanka ul. Wesołej w Chocianowie.

Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę płyt betonowych, krawężników, obrzeży i nawierzchni bitumicznej. Trzeba także ustabilizować grunt cementem, wykonać odpowiednie warstwy i podbudowę z kruszywa i położyć nową kostkę.

Koszt inwestycji wynosi ok. 300 tysięcy złotych.

Źródło: chocianow.pl