2-4

Chciał mieć lepszy telefon – 15-latek okradł mężczyznę zbierającego w lesie jagody

Policjanci z Komisariatu Policji w Chocianowie ustalili sprawcę kradzieży telefonu komórkowego, do której doszło w lesie koło Chocianowa. Sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego zabrał z jego torby telefon komórkowy, a następnie wyczyścił jego zawartość i wyrzucił kartę sim. Teraz nastolatek za czyn karalny, którego się dopuścił, odpowie przed sądem dla nieletnich.

Do policjantów Komisariatu Policji w Chocianowie zgłosił się 61-letni mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że ktoś ukradł mu telefon komórkowy marki lg o wartości 1000zł, który pozostawił w torbie, podczas zbierania jagód w lesie.

Policjanci natychmiast udali się w miejsce wskazane przez zgłaszającego, w którym ostatni raz korzystał z utraconego telefonu komórkowego. Funkcjonariusze opierając się na informacjach przekazanych przez zgłaszającego mężczyznę, ustaleniach poczynionych w rozmowach z napotkanymi osobami, a także na własnym rozpoznaniu rejonu, ustalili przypuszczalny wygląd osoby, która mogła dokonać kradzieży.

Funkcjonariusze w wyniku kolejnych czynności dotarli do miejsca zamieszkania osoby odpowiadającej rysopisowi przekazanemu przez rozpytane osoby i zatrzymali 15-latka. Przy nieletnim funkcjonariusze znaleźli skradziony telefon, który został przekazany prawowitemu właścicielowi. Teraz nieletni mieszkaniec Chocianowie odpowie za swój czyn przed sądem dla nieletnich.

Policjanci podczas spotkań z młodzieżą przekazują informacje o odpowiedzialności prawnej nieletnich, ale jednocześnie apelują również do rodziców i opiekunów, aby kontrolowali swoje pociechy i uświadamiali im, jakie mogą być skutki nieodpowiedzialnych zachowań.

Źródło: Polkowicka Policja