baner-logo-CHOK-GOK-Impart-ESK2016

Bożonarodzeniowy koncert

Uczniowie Ogniska Muzycznego zagrali bożonarodzeniowy koncert w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Były tradycyjne kolędy i pastorałki oraz ponadczasowe, świąteczne hity.

Ponad 20 podopiecznych muzycznych warsztatów zaprezentowało swoje umiejętności w czasie koncertu w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Młodzi muzycy wykonali świąteczne utwory na m.in. saksofonach, keyboardzie, pianinie i flecie poprzecznym. Uczniowie do występu przygotowywali się ponad dwa miesiące, chociaż byli i tacy, którzy niedawno rozpoczęli swoją muzyczną przygodę.
-Naukę gry na instrumentach prowadzimy drugi rok. Wśród podopiecznych ogniska muzycznego są również uczniowie, którzy niespełna dwa miesiące temu po raz pierwszy chwycili za instrument, a dzisiaj stoją na scenie. Wiem, ile wymaga to pracy i poświęceń, więc to naprawdę wzruszająca chwila- mówi Małgorzata Beta, instruktorka nauki gry na instrumentach klawiszowych oraz dętych drewnianych.

Ognisko Muzyczne przy Chocianowskim Ośrodku Kultury powstało we wrześniu 2015 roku. Dzieci i dorośli uczą się nauki gry na między innymi: trąbce, saksofonie, flecie, gitarze klasycznej i basowej, fortepianie i perkusji. Od niedawna również prowadzona jest sekcja wokalna, gdzie chętni mogą spróbować swoich wokalnych sił, pod okiem profesjonalnego instruktora śpiewu.

Obecnie prowadzone w Chocianowie warsztaty nauki gry instrumentach są na poziomie muzycznej szkoły podstawowej I stopnia. Dla najmłodszych dzieci przygotowane zostały także zajęcia umuzykalniające, które przygotowują je do dalszej nauki gry na instrumentach.

Źródło: chocianow.pl