huberstus

Dzień św. Huberta w Jakubowie

Bieg za lisem w Jakubowie.

Dzień św. Huberta to święto bardziej myśliwych niż jeźdźców, ci drudzy jednak tak je sobie upodobali, że na stałe włączyli do kalendarza obowiązkowych imprez w siodle. Pierwszy weekend października to szansa na to, aby przy sprzyjającej pogodzie spędzić atrakcyjnie czas na świeżym powietrzu.

 

To impreza z dużą tradycją. Dwa dni wypełnione atrakcjami dla koniarzy i gości.  Wśród zaplanowanych konkurencji znalazły się skoki przez przeszkody, slalom między beczkami, slalom między tyczkami, zawody w powożeniu zaprzęgami, zawody western i rodeo. Wisienką na torcie sportowej rywalizacji będzie gonitwa za lisem.

Szukasz szczęścia? Zapraszamy do Jakubowa na „Bieg po szczęśliwą podkowę” – szczęście i zdrowie zagwarantowane!  Bieg po szczęśliwą podkowę to inicjatywa zrodzona w ramach X Dolnośląskiego „Hubertusa” w Jakubowie. Bieg odbędzie się na dystansach 5 km i 10 km w drugim dniu imprezy. Organizatorzy   zapewniają moc wrażeń, pozytywnych emocji, a dodatkowo liczą na „życiówki” biegaczy. Zapraszamy wszystkich biegaczy, miłośników koni do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dla zwycięzców przewidziano wspaniałe puchary oraz medale „Podkowa”, a także liczne nagrody niespodzianki.

Miłośników koni zapraszamy na Jubileuszowy Hubertus w Jakubowie!

huberstus
Źródło: Powiat Polkowicki