Medicus

Bezpłatne badania dla mieszkańców Gminy Chocianów

Od 3 września mieszkańcy Gminy Chocianów mogą korzystać z darmowych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich w CDT Medicus w Chocianowie. Gmina na ten cel przeznaczy nawet do 40 tysięcy złotych.

Pierwsze konsultacje i badania ruszyły już 3 września. Wówczas mieszkańcy Gminy Chocianów mieli okazję skorzystać z bezpłatnych konsultacji ortopedycznych. Tego dnia mogli również przebadać serce, tarczycę, skorzystać z USG piersi oraz wykonać podstawowe badania laboratoryjne.

-Zainteresowanie bezpłatnymi badaniami jest duże. Już w pierwszym dniu badań zarejestrowaliśmy około 300 osób. Dla porównania, w roku ubiegłym z akcji finansowanej przez Miasto i Gminę Chocianów, skorzystało około 600 osób- mówi Longina Buchaniec, przełożona pielęgniarek z CDT Medicus w Chocianowie. –W akcji „Wrzesień dla zdrowia” może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy. Nie mamy tutaj ograniczeń wiekowych. Wielu naszych pacjentów, dopiero podczas tych badań dowiaduje się o pewnych nieprawidłowościach, które wymagają dalszej obserwacji lub leczenia. Te badania nie bolą, a mogą uratować zdrowie- dodaje Longina Buchaniec.

Kolejne spotkanie w ramach akcji „Wrzesień dla zdrowia” już 17 września. Prowadzone będą wówczas konsultacje urologiczne, neurologiczne a także z zakresu diabetologii. Możliwe będzie także zbadanie dzieci pod kątem wad postawy oraz wykonanie USG tętnic dogłowowych. Jedynym warunkiem skorzystania z bezpłatnych badań jest wcześniejsza rejestracja w przychodni CDT Medicus w Chocianowie.

-Konsultacje onkologiczne, specjalisty chorób tarczycy oraz endokrynologa dziecięcego zostają przeniesione na 24 września. Tego dnia zapraszamy również wszystkie chętne kobiety, chcące wykonać USG narządu rodnego i skorzystać z bezpłatnej konsultacji ginekologicznej- dodaje Longina Buchaniec.

Ponadto przez cały wrzesień prowadzone jest Badanie Densytometryczne Kości. Badanie wykonywane jest w Przychodni OMP w Lubinie, ale pacjenci mogą się rejestrować w CDT Medicus Chocianów.

Źródło: chocianow.pl