3-2

„Bezpieczny Dzień Dziecka” z policjantami

W miniony piątek w ramach obchodów dnia dziecka policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach i Komisariatu Policji w Chocianowie uczestniczyli w organizowanym przez Chocianowski Ośrodek Kultury pikniku rodzinnym pn. „Bezpieczne Dzieci – Bezpieczna Rodzina”. Policyjne stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych.
Podczas pikniku policjanci zaprezentowali najmłodszym uczestnikom sprzęt policyjny oraz radiowozy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem również osób dorosłych. Dzieci miały również okazję do zaprzyjaźnienia się z „Komisarzem Lwem” i edukacji w obszarze bezpieczeństwa.

Uczniowie okolicznych szkół podstawowych zadawali policjantom bardzo dużo pytań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Piknik był również świetną okazją do przekazania najmłodszym informacji o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżających się letnich wakacji, w tym również bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Najmłodsi otrzymali od maskotki polkowickiej Policji Komisarza Lwa odblaski, które pozwolą być im widocznymi na drodze i w słabo oświetlonych miejscach.

2-3

5-3

7

8

13

14

17

18

1

Źródło: Polkowicka Policja