glowne

Bez medalu, ale wśród najlepszych

O tytuł Mistrza Polski w Ratownictwie Medycznym walczyło 45 zespołów, w tym dwa zespoły zagraniczne, z Białorusi i Ukrainy.  Najlepszymi z wszystkich ratowników okazali się ratownicy reprezentujący Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Polkowicka ekipa w składzie: Łukasz Gruba, Łukasz Kłusek i Bogumił Wiśniewski nie stanęła na podium, ale wciąż jest w gronie najlepszych,  bowiem zakwalifikowali się na Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Polski w Bielsku-Białej.

Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym są cyklicznym przedsięwzięciem. Zmagania konkursowe, szkolenia oraz wspólne zajęcia są doskonałą okazją do zdobycia cennych doświadczeń oraz wzbogacenia warsztatu pracy ratowników. Zespoły uczestników konkursu uczestniczyły w przygotowanych blokach szkoleniowych, jednak najważniejszym punktem mistrzostw były zmagania konkursowe.  – Udział w Mistrzostwach jest kolejną możliwością podnoszenia swoich umiejętności poprzez ciągły trening– mówi Łukasz Gruba i dodaje- Każdy uczestnik prezentuje wysoki poziom wiedzy i umiejętności, więc rozgrywka ociera się o najmniejsze szczegóły.

Symulowane konkurencje rozgrywane były zarówno w dzień jak i w nocy w zainscenizowanych warunkach, które w możliwie wierny sposób przypominały realne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać w codziennej pracy.  – W takich zawodach liczy się dokładność wykonywania procedur zgodne z zaleceniami Polskiej Rady  Resuscytacji i skuteczność, jak w codziennej pracy – podkreśla Łukasz Kłusek.

Głównym organizatorem XV edycji mistrzostw był Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.

glowne       ratownictwo

Źródło: Powiat Polkowicki