stolowka

Będą mieć nowoczesną stołówkę

Ruszyła modernizacja i przebudowa zaplecza kuchennego oraz stołówki w Szkole Podstawowej w Chocianowie. Inwestycja będzie kosztowała gminę prawie milion złotych, a korzystać z niej będzie ponad 500 dzieci z całej gminy.   

Kompletną modernizację przejdzie stołówka w Szkole Podstawowej w Chocianowie. Gruntowny remont obiektu jest konieczny, zaś jego koniec planowany jest pod koniec lutego.
-Remont był bardzo potrzebny. Stołówka była ciasna i mało funkcjonalna. Wysłużona stołówka w końcu zamieni się w miejsce, w którym będzie się przyjemnie spożywać posiłki. W kuchni wielokrotnie dochodziło do awarii, które uniemożliwiały prace pań w kuchni, a codziennie przygotowywaliśmy średnio 300 obiadów- mówi Barbara Schmidt, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chocianowie.
Zakres inwestycji obejmuje m.in. wyburzenie i przebudowę ścian, wykonanie nowej instalacji elektrycznej, sanitarnej, gazowej i wentylacyjnej oraz dostawę i montaż nowych urządzeń. Gruntowną przebudowę przejdą także pomieszczenia higieniczno- sanitarne.

-Na czas trwania remontu, obiady zostały zawieszone. Remont przebiega sprawnie i bez komplikacji, więc powinien się skończyć w planowanym terminie- dodaje Schmidt.

Dzięki gminnej inwestycji możliwe będzie zaopatrywanie w posiłki także inne szkoły. W zmodernizowanej jadłodajni przygotowywane będą obiady dla ponad 500 dzieci z całej gminy. Opłata za wyżywienie dalej będzie wynosiła tylko 4 złote, czyli za tak zwany wsad do kotła.
Źródło: chocianow.pl