12067881_1066252440052565_916734589_n

Beata Szydło w Lubinie

Musimy budować gospodarkę opartą na nowoczesnym patriotyzmie

– KGHM, który jest symbolem Lubina, to firma ważna nie tylko dla regionu i dla samego miasta, ale i dla Polski – mówiła Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło podczas konferencji prasowej w Lubinie.

Kandydatka PiS na premiera opowiadała o tzw. podatku miedziowym, którym niesprawiedliwie obciążona została spółka KGHM Polska Miedź.

– Dziś w Polsce musimy budować silną gospodarkę. Gospodarkę, w której jest więcej polskości. Takie firmy jak KGHM, która jest perłą w polskiej gospodarce, powinna być wspierane, promowane, a nie być dodatkowo obciążane finansowo, podatkowo, tak jak dzieje się to teraz, ponieważ w kasie państwa brakuje pieniędzy. Nie tędy droga. Jeżeli firma przynosi zyski, to powinna mieć możliwość inwestowania w swój rozwój – stwierdziła.

– Tzw. podatek miedziowy, który KGHM płaci od pewnego czasu, nazywa się podatkiem od wydobycia niektórych kopalin, ale on dotyczy w Polsce tylko jednej firmy, tej najlepiej rozwijającej się – KGHM – zaznaczyła Szydło. – Przygotowaliśmy stosowny projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin. Jeżeli PiS będzie tworzyć rząd ,to zlikwidujemy ten niesprawiedliwy podatek. – dodała

Parlamentarzystka zwróciła uwagę na potrzebę kierowania się nowoczesnym patriotyzmem w celu rozwoju gospodarczego kraju.
– Trzeba budować gospodarkę opartą na nowoczesnym patriotyzmie. Musimy stworzyć takie warunki dla polskiego górnictwa, by mogło się rozwijać i było konkurencyjne. – powiedziała Wiceprezes PiS.