nas1

Areszt dla narkotykowego dealera z gminy Chocianów

Amfetaminę, metamfetaminę i marihuanę w ilości łącznie ponad 1000 porcji handlowych oraz broń palną i amunicję, znaleźli w jednym z prywatnych mieszkań polkowiccy policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kilkaset worków strunowych służących do porcjowania narkotyków oraz dwie wagi elektroniczne. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut posiadania i handlu narkotykami, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, w jednej z miejscowości w gminie Chocianów ustalili, a następnie zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel.

Zarówno przy zatrzymanym jak i w jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli blisko 400 porcji amfetaminy i metaamfetaminy oraz ponad 650 porcji marihuany, a także ecstasy, broń palną i kilka sztuk amunicji. Funkcjonariusze zabezpieczyli tez kilkaset woreczków strunowych służących do porcjowania narkotyków oraz dwie wagi elektroniczne.

Na bazie zgromadzonego materiału funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie posiadanie i handel narkotykami.

Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz inne osoby biorące udział w tym przestępczym procederze.

Zatrzymany był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe.

Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: polkowice.policja.gov.pl