Dyrektor Zespołu Szkolno=Przedszkolnego w Radwanicach - Bogusława Niemasz- wręcza zwycięskiej drużynie Puchar Starosty Powiatu Polkowickiego - Kopia

Angielski Perfect

Reprezentanci Szkoły Podstawowej z Radwanic  wygrali VIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „We love Great Britain”.  Z Pucharem Starosty Polkowickiego wrócili: Kosma Żurek, Amelia Tychańska, Weronika Woźniak. Kolejne miejsca na podium zajęli uczniowie z SP w Jędrzychowie  i ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Polkowic.

O zwycięstwo i tytuł najlepszych walczyli uczniowie, aż z 9 szkół podstawowych powiatu. W składzie każdej drużyny byli uczniowie klas IV, V i VI. Eliminacje podzielone były na trzy etapy. W pierwszej, praktycznej części, trzeba było się wykazać znajomością gramatyki, następnie słuchanie ze zrozumieniem oraz gry i zabawy z wiedzy o Wielkiej Brytanii. Różnorodność zadań i ich ciekawa forma sprawiły, że konkurs przebiegł w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Powiat Polkowicki. – Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Doceniam to, że tak chętnie i z własnej woli zgłębiacie swoją wiedzę, sięgacie po dodatkowe lektury i uczycie się języków obcych– powiedział Marek Tramś, starosta polkowicki. Organizatorem powiatowych eliminacji był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Polkowicki Marek Tramś.

 

Źródło: Powiat Polkowicki