PiesKot

Adoptuj psa

Zbliżający się okres świąteczny to czas obdarowywania bliskich prezentami. W tym okresie wzrasta również liczba porzuconych zwierząt. Wydział Rozwoju i Utrzymania Urzędu Miasta i Gminy Chocianów zachęca do adopcji bezdomnych psów i kotów pochodzących z naszego terenu. 

Porzucone zwierzęta, które zostaną znalezione na terenie gminy, zostają odłowione i poddane opiece weterynaryjnej. Jeżeli nie ma możliwości ustalenia właściciela, po dokonaniu odpowiednich czynności zwierzęta trafiają do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy. W tym momencie na adopcję czeka już około dwuletni mieszaniec labradora, który został znaleziony w okolicach Parchowa.
Rocznie w Gminie Chocianów odławianych jest około 30 bezdomnych zwierząt. Gmina ponadto otacza opieką około 20 kotów z terenu miasta i gminy Chocianów, a pomoc polega na dokarmianiu oraz ich sterylizacji. Osoba, która zdecyduje się na adopcję psa lub kota bez właściciela, może liczyć na wsparcie gminy. Gmina pokrywa koszty związane z opieką weterynaryjną, sterylizacją i odrobaczaniem bezdomnych zwierząt. Tylko w 2015 roku na ten cel wydała ponad 47 tysięcy złotych.

Mieszkańcy, którzy wyrażą chęć adopcji, proszeni są o kontakt z Wydziałem Rozwoju i Utrzymania Urzędu Miasta i Gminy Chocianów, ul. Ratuszowa 10, Tel. 76 818 51 38, wew. 124.

Zachęcamy również do adopcji psów znalezionych na terenie Gminy Chocianów, które przebywają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy.

Źródło: chocianow.pl