adam horoszczak

Adam Horoszczak Dowódcą Roku 2017!

W plebiscycie Gazety Wrocławskiej na najlepszego dowódcę w 2017 roku, Adam Horoszczak z OSP Parchów uplasował się na pierwszym miejscu. Druh z Gminy Chocianów zdobył aż 5707 głosów. To ponad 3000 głosów więcej niż drugi nominowany w tej kategorii strażak z OSP Ruszów.

W plebiscycie głosować można było w sumie na 24 dowódców z całego województwa. Głosowanie przeprowadziła Gazeta Wrocławska w serwisie naszemiasto.pl. Na zwycięzców w kategorii Strażak i Dowódca Roku czekają dyplomy i dwuosobowe pobyty weekendowe w hotelu Akademia Kuraszków w powiecie trzebnickim.
Uroczyste zakończenie plebiscytu odbędzie się 13 maja podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. W podsumowaniu udział wezmą także Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu i Dyrektor Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.

Adam Horoszczak przyznaje serwisowi nasze miasto.pl, że najtrudniejszą akcją, w której brał udział był ubiegłoroczny pożar domu w Przemkowie. OSP Parchów została rozdysponowana do pożaru jako pomoc, kiedy państwowa straż ewakuowała ludzi. -My byliśmy w środku w aparatach. Właśnie się wycofywałem, gdy strop się zawalił. Nic nikomu się nie stało, ale wrażenie było spore- wspomina.

Adam Horoszczak jest dowódcą OSP Parchów od 2011 roku.

Źródło: chocianow.pl