kasa

75 000 zł na nowy obiekt sportowy w Chocianowie!

 Na rozpoczętą przez powiat polkowicki dużą inwestycję „Budowę nowoczesnego kompleksu sportowego w Chocianowie” pozyskano dodatkowe środki finansowe w ramach programu „Dolny Śląsk dla królowej sportu”. W sumie ta inwestycja pochłonie ponad 1 mln zł. – Całość zaplanowaliśmy w tegorocznym budżecie, ale wciąż będą podjęte starania, aby pozyskać  dodatkowe dofinansowanie np. z  ministerstwa sportu-podkreślił Marek Tramś starosta polkowicki.

Ze względu na warunki terenowe  boisko sportowe  będzie miało  wymiary 22 x 24 m o nawierzchni syntetycznej. W skład boiska wielofunkcyjnego wchodzą: boisko do piłki ręcznej, kort tenisowy oraz  boiska do badmintona  i siatkówki. Dodatkowo będą wybudowane: bieżnie sprinterskie, skocznie w dal i w trójskok, rzutnia do pchnięcia kulą. Zostaną też zamontowane piłkochwyty oraz trybuny i 5 masztów flagowych.

Rozmieszczenie poszczególnych zespołów funkcjonalnych zostało podyktowane chęcią stworzenia kompleksu ściśle zintegrowanego z budynkiem Zespołu Szkół, a równocześnie łatwo dostępnego dla osób z zewnątrz.

 

źródło:e-legnickie.pl